چگونگی انتخاب بهترین درب اتوماتیک ریلی برای پارکینگ:

 این درب ها به این صورت می باشند که یک دل درد که اکثرا از دو و نیم متر ارزش بیشتر است به صورت کشویی به سمت راست یا چپ رفته و محیط ورودی را به کلی باز می‌کنند.
درب ریلی برای  مکان هایی استفاده می شود که به تمام فضاهای ورودی پارکینگ احتیاج دارند و یا تازه درد به قدری بزرگ و سنگین باشد که استفاده از مدل های دیگر مانند درب پارکینگ لنگه ای، زیر سقفی یا زیرسطحی مقرون به صرفه نباشد. از این درب بازکن ریلی می‌توان در پارکینگهای  مسقف و باز نمود  ،زیرا که باز و بسته شدن این درب اتوماتیک کم صدا است و برای ساکنین مجتمع آلودگی صوتی ایجاد نمی کند در کشور ما بیشتر از درب ریلی در مکان های صنعتی مانند کارخانه ها و انبارها استفاده و نصب می‌شود. امروزه نیز استفاده از درب کشویی و درب بازکن های ریلی به دلیل کم صدا بودن و زیبایی و همچنین کم جا بودن آن در مجتمع های مسکونی و تجاری نیز رو به افزایش است. از محدودیت‌های درب های ریلی می توان به سرعت پایین آن هنگام باز و بسته شدن درب و الزام داشتن فضای آزاد معادل اندازه خود در در سمت چپ و راست آن می توان اشاره کرد. درب باز کن اتوماتیک متناسب با درب ریلی در کل تنوع خاصی ندارند و همگی به یک صورت کار می‌کنند معمولاً موتورگیربکس را در بالا یا پایین انتهای درب قرار می‌دهد. حرکت چرخ دنده ای را به حرکت در می آورد و درب عقب و جلو حرکت خواهد کرد.

مراحل نصب درب ریلی:
انتخاب محل مناسب موتور،که در انتهای لنگه متحرک،جهت باز شدن لنگه متحرک ، در چپ یا راست قرار می گیرد.
زیرسازی موتور،  زیر سازی  بتن ریزی و همچنین قرار دادن بلیت به صورت فراز و مماس با سطح زمین انجام می دهیم.
نکته:
به دلیل اینکه تنها راه ورود سیم ها به موتور از داخل پلیت می باشد لذا در مرحله بتن ریزی و زیرسازی باید کل لوله کشی مناسب انجام گردد