درب اتوماتیک نیم دایره شیشه ای از ویژگی هاش،انحناها بودنش هست و متاوت تر از درب های دیگه ای هستند.  و منطبق بر معماری ساختمان هستند و با بهره گرفتن از مکانیزم های کشویی اکثر مواقع به عنوان یکی از انتخاب های معماران و آرشیکت های عزیز هستند .در این مدل از دربها 2  لنگه شیشه منحنی بر روی 2 شیشه منحنی ثابت به صورت کشویی قرار گرفته و حرکت دارند .

از ویژگی های مشخص در درب های اتوماتیک شیشه ای نیم دایره ای :

·        مقطع ریل قابل تعویض و مقاوم با خاصیت ضد سایش جهت طولانی تر شدن عمر سیستم .

·        سیستم صد در صد هوشمند .

·        سیستم مدولار در درب اتوماتیک شیشه ای نیم دایره .

·        سرعت بسیار بالا در باز و بسته کردن درب .

·        مجهز به شارژ و باتری و همینطور جهت استفاده در زمان قطعی برق .

·        طراحی شده جهت مکان های پرتردد از جمله فرودگاهها، مراکز تجاری و اداری، بیمارستان ها و هتل ها .

·        کارکرد همزمان با دواپراتور .

·        دارای میکروپروسسور قابل برنامه ریزی .

·        دارای سیستم توقف اضطراری .

·        دارای دکمه ای برای Emergency

درب اتوماتیک شیشه ایی به شکل های متعدی نصب میشود، این نوع درب ها یک چیز متشابه ایی دارند، آن هم شیشه به کار رفته در ساخت آنها میباشد. نوع شیشه ها، شیشه های سکوریت هستنن مهم ترین جنبه ی استفاده از شیشه ی سکوریت جنبه امنیتی آن به شمار می رود .

درب اتوماتیک شیشه ای :
اغلب مردم تصورمیکنند که استفاده ازدرب اتوماتیک شیشه ای به نوعی تجمل به شمار می رود، فایده و قابلیت های این درب های اتوماتیک شیشه ای در اختیار مردم قرار می دهند باعث می شود کاربرد بیشتری داشته باشد. که مهم ترین آن استفاده از درب اتوماتیک و به خصوص درب اتوماتیک شیشه ای در بر دارد، فراهم نمودن دسترسی و ورود و خروج سریع و آسان می باشد .
استفاده از درب های دستی و سنتی توان فیزیکی و بدنی خاصی را نیاز دارد و ممکن است بسیاری از افراد که دچار ناتوانی جسمی و در هنگام عبور از این درب های اتوماتیک شیشه ایی دچار مشکل شوند. در واقع درب های معمولی به دلیل نوع عملکرد، نحوه طراحی و ساخت و حتی مواد مورد استفاده در ساخت ممکن است محدودیت هایی را برای این افراد به وجود آورد، زیرا اغلب این درب ها برای استفاده افراد معمولی با توانایی های عادی مفید می باشند و باعث بروز مشکلاتی برای سایر افراد می گردند. درب های اتوماتیک شیشه ای را میتوان براساس ظاهر درب به سه گروه درب های منحنی ، تخت ساده و تخت تلسکوپی تقسیم نمود. استفاده از درب اتوماتیک و درب اتوماتیک شیشه ای باعث افزایش دسترسی ها و امکانات برای افراد کم توان و افراد مسن می گردد. از طرفی به دلیل استفاده از مواد اولیه خاص در تولید این درب های اتوماتیک، علاوه بر آزادی در طراحی آنها جوانبی همچون جنبه های اقتصادی و زیست محیطی نیز در طراحی و ساخت، باعث افزایش طرفداران استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای شده است .

درب های اتوماتیک در ساده ترین تقسیم بندی شامل 2 گروه زیر می باشند :
1. درب اتوماتیک پارکینگی .
2. درب اتوماتیک نفررو  .

 امروزه استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای بسیار رایج و کاربردی شده است و از پرکاربرد ترین درب ها، درب های اتوماتیک شیشه ای می باشد، در واقع مدل های مختلفی و متنوعی دارند این درب های اتوماتیک شیشه ای .
بیشتر مردم با درب های اتوماتیک شیشه ای سرکار دارند و تا حالا اسمش به گوش شما خورده و از کاربرد کم و بیش با خبر هستید. درب اتوماتیک شیشه ای در همه جا استفاده میشود، مثل هتل ها، بانک ها، مکان های عمومی و فروشگاه ها به کار می رود . این نوع درب ها به صورت خودکار باز و بسته میشوند و از طریق کنترل از راه دور می باشد. درب های اتوماتیک شیشه ای مدل های متعددی دارند و از نظر سایز استاندارد هستند و قابلیت های زیادی دارند، درب اتوماتیک شیشه ای کشویی متداول ترین نوع درب شیشه ای اتوماتیک می باشد .
درب های اتوماتیک شیشه ایی براساس ظاهر درب به سه گروه تقسیم میشوند: درب های منحنی، تخت ساده و تخت تلسکوپی تقسیم نمود. بخش های تشکیل دهنده اپراتور درب اتوماتیک شیشه ایی در تمامی مدل ها یکسان می باشد .