سیستم های درب بازکن اتوماتیک جهت رفاه بیشتر و همچنین با اهداف حفاظتی و امنیتی در مکان های مختلف بر روی انواع گوناگون درب های ساختمان و حتی اتقا های داخل ساختمان نصب و مورد استفاده قرار می گیرد. بعد از نصب این سیستم ها می توان آن ها با فشار دادن شصتی روی یک ریموت از فاصله متناسب درب را باز و بسته نمود و آن ها با فشار دادن شصتی روی یک ریموت کنترل از فاصله متناسب درب باز و بسته و یا آن را به سیستم های access control متصل نمود.

انواع مختلف درب هایی که این سیستم ها را می توان روی آن نصب کرد کرد، بدین شرح است:

درب کشویی یا ریلی

این درب ها یک تکه بوده و روی ریلی در پایین یا بالای درب لغزیده و به چپ و راست حرکت می کنند.

درب های چند تکه

این نوع درب ها به صورت چند تکه ایی که روی هم قرار می گیرد و هنگام باز و بسته شدن به بالا حرکت کرده و سپس 90 درجه بچرخید و به موازات سقف قرار می گیرند.

درب های کرکره ای

این نوع درب ها با چرخیدن حول محور عبور می کنند. ماندد کرکره های مغازه.

درب های شیشه ای

این نوع درب های از یک یا 2 لت متحرک که به صورت افقی حرکت می کنند، تشکیل شده و متناسب فروشگا ها و ساختمان های اداری، تجاری می باشند.

سنسور های مادون قرمز

این سنسور ها که اصطلاحا چشمی نیز نامیده می شوند، دارای دو قسمت جداگانه 1 - فرستنده، 2 - گیرنده می باشند. یک جفت از این سنسور ها ی گیرنده یه فرستنده در بیرون و یا جفت دیگر در فضای داخل در دو طرف درب، رو به روی هم نصب می شوند. حداقل ارتفاع نصب 25 و حداکثر 60 سانتی متر می باشد. و آن ها را در محا هایی که امکان نصب روی دیوار نباشد، بر روی پایه های خاصی نصب می نمایند. طرز کار سنسور ها به این صورت بوده که دستگاه فرستنده نور مادون قرمز را توسط دیود ارسال می کند. این اشعه توسط یک فتو دیود روی گیرنده دریافت می کند. معمولا یک دیود LED روی گیرنده قرار دارد که وقتی اشعه دریافت می شود، خاموش است. در صورت عبور فرد یا وسیله ی نقلیه ای از بین این دو قطعه و قطع شدن اشعه است.

آموزش نصب درب های اتوماتیک شیشه ای

درب های شیشه ای به دلیل عملکرد ساده در باز کردن درب، جزو پر مصرف ترین انواع درب محسوب می شود و در حالت استاندارد می توانند حدود 2 متر از عرض دهانه را به عنوان بازشو در اختیار قرار دهند و در انواع حالت های زیر قابل ارایه هستند:

انواع درب شیشه ای

1 - لت

این درب ها برای محل هایی که عرض دهانه آن ها از اندازه استاندارد کمتر می باشد متناسب هستند. در این درب ها یک لنگه متحرک به صورت کشویی روی لنگه ثابت حرکت می کند.

2 - 2 لت

در این نوع از این درب ها عموما عرض دهانه به 4 قسمت تقسیم می شوند که 2 لنگه به صورت ثابت و 2 لنگه های منتحرک در نظر گرفته می شوند به ترتیبی که لنگه های متحرک در جهت خلاف هم روی لنگه های ثابت حرکت می کنند.

4 - 4 لت

این درب ها راه حلی مناسب برای دستبایی به حداکثر عرض بازشو در مکانیزم کشویی می باشد. در این درب ها به جای 2 لنگه متحرک، 4 لنگه کتحرک وجود دارد نکه لنگه متحرک دوم نصف سرعت لنگه متحرک اول حرکت می کند و در پایان مصیر روی لنگه ثابت قرار می گیرد.

سیستم های درب بازکن اتوماتیک

نحوه اطمینان یافتن از سالم بودن موتور

  •  توسط مولتی متر

مولتی متر را در مد اهم قرار داده و سیم های موتور را نسبت به سیم مشترک به ترتیب ذیل اندازه گیری نمایید.

- موتور دارای 4 عدد سیم به رنگ های مشکی، خاکستری، آبی، قهوه ای و زرد می باشد. سه رنگ اول مربوط به اتصال موتور ها به مرکز و رنگ زرد مربوط به اتصال زمین می باشد. اهم سیم های خاکستری و مشکی و سیم های خاکستری و قهوه ای باید 13اهم در مدل هایی می باشد. اگر این مقدار صفر یا خیلی بالاتر از حد مجاز باشد، سیم پیچ موتور شا دارای اشکال است که جهت انجام تعمیرات باید به کارخانه عودت داده شود.

  •  توسط اتصال مستقیم به برق

ابتدا دو سیم خازن را به سیم های قهوه ای و سیاه موتور وصل نمایید. سیم خاکستری را یکبار همراه سیم قهوه ای به 220 برق شهر وصل کنید. موتوور در یک جهت شروع به حرکت می کند و بار دیگر سیم خاکستری را به همراه سیم سیاه به 220 ولت برق شهر وصل کنید. موتور را در جهت مخالف حالت قبل باید حرکت مشابهی داشته باشد. چنانچه این عمل درست انجام شود، موتور شما سالم است.

مشخصات فنی

- تغذیه اصلی

- توان نامی

- گشتاور نامی موتور

- تغذیه وسایل خارجی

- باتری اضطرای

- ماکزیمم درجه بازکردن درب

- ماکزیمم وزن درب

- دمای عرض درب

- ابعاد عرض درب

- دمای کارکرد

- خاصیتت ضد تصادف

- وزن محصول.

اجزای اصلی در نصب

- رادار ورودی

- مگنت ایمنی فعال (سنسور)

- سلکتور انتخاب حالت کارکرد

- دکمه خارج شدن.

اجزای مرکز کنترل

- پایه اصلی جهت بیتن از جنس استیل

- روکش پلاستیکی

- قسمت موتور و گیربکس

- پنل اصلی کنترل

- ترانس

- باتری اضظراری

- قسمت تنکودر.