درب اتوماتیک نیم دایره شیشه ای از ویژگی هاش، انحناها بودنش هست و متاوت تر از درب های دیگه ای هستند و منطبق بر معماری ساختمان هستند و با بهره گرفتن از مکانیزم های کشویی اکثر مواقع به عنوان یکی از انتخاب های معماران و آرشیکت های عزیز هستند در این مدل از دربها 2  لنگه شیشه منحنی بر روی 2 شیشه منحنی ثابت به صورت کشویی قرار گرفته و حرکت دارند.

درب اتوماتیک نیم دایره شیشه ای

از ویژگی های مشخص در درب های اتوماتیک شیشه ای نیم دایره ای

 مقطع ریل قابل تعویض و مقاوم با خاصیت ضد سایش جهت طولانی تر شدن عمر سیستم
سیستم صد در صد هوشمند
سیستم مدولار در درب اتوماتیک شیشه ای نیم دایره
سرعت بسیار بالا در باز و بسته کردن درب
مجهز به شارژ و باتری و همینطور جهت استفاده در زمان قطعی برق
طراحی شده جهت مکان های پرتردد از جمله فرودگاهها، مراکز تجاری و اداری، بیمارستان ها و هتل ها
کارکرد همزمان با دواپراتور
دارای میکروپروسسور قابل برنامه ریزی
دارای سیستم توقف اضطراری
دارای دکمه ای برای Emergency

/box4>
درب اتوماتیک شیشه ایی به شکل های متعدی نصب می شود، این نوع درب ها یک چیز متشابه ایی دارند، آن هم شیشه به کار رفته در ساخت آنها میباشد. نوع شیشه ها، شیشه های سکوریت هستنن مهم ترین جنبه ی استفاده از شیشه ی سکوریت جنبه امنیتی آن به شمار می رود.

درب اتوماتیک شیشه ای

اغلب مردم تصورمیکنند که استفاده ازدرب اتوماتیک شیشه ای به نوعی تجمل به شمار می رود، فایده و قابلیت های این درب های اتوماتیک شیشه ای در اختیار مردم قرار می دهند باعث می شود کاربرد بیشتری داشته باشد که مهم ترین آن استفاده از درب اتوماتیک و به خصوص درب اتوماتیک شیشه ای در بر دارد، فراهم نمودن دسترسی و ورود و خروج سریع و آسان می باشد.
استفاده از درب های دستی و سنتی توان فیزیکی و بدنی خاصی را نیاز دارد و ممکن است بسیاری از افراد که دچار ناتوانی جسمی و در هنگام عبور از این درب های اتوماتیک شیشه ایی دچار مشکل شوند در واقع درب های معمولی به دلیل نوع عملکرد، نحوه طراحی و ساخت و حتی مواد مورد استفاده در ساخت ممکن است محدودیت هایی را برای این افراد به وجود آورد، زیرا اغلب این درب ها برای استفاده افراد معمولی با توانایی های عادی مفید می باشند و باعث بروز مشکلاتی برای سایر افراد می گردند درب های اتوماتیک شیشه ای را می توان براساس ظاهر درب به سه گروه درب های منحنی، تخت ساده و تخت تلسکوپی تقسیم نمود. استفاده از درب اتوماتیک و درب اتوماتیک شیشه ای باعث افزایش دسترسی ها و امکانات برای افراد کم توان و افراد مسن می گردد از طرفی به دلیل استفاده از مواد اولیه خاص در تولید این درب های اتوماتیک، علاوه بر آزادی در طراحی آنها جوانبی همچون جنبه های اقتصادی و زیست محیطی نیز در طراحی و ساخت، باعث افزایش طرفداران استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای شده است.

درب های اتوماتیک در ساده ترین تقسیم بندی شامل 2 گروه زیر می باشند:

1. درب اتوماتیک پارکینگی
2. درب اتوماتیک نفررو.
 امروزه استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای بسیار رایج و کاربردی شده است و از پرکاربرد ترین درب ها، درب های اتوماتیک شیشه ای می باشد، در واقع مدل های مختلفی و متنوعی دارند این درب های اتوماتیک شیشه ای.
بیشتر مردم با درب های اتوماتیک شیشه ای سرکار دارند و تا حالا اسمش به گوش شما خورده و از کاربرد کم و بیش با خبر هستید درب اتوماتیک شیشه ای در همه جا استفاده می شود، مثل هتل ها، بانک ها، مکان های عمومی و فروشگاه ها به کار می رود. این نوع درب ها به صورت خودکار باز و بسته میشوند و از طریق کنترل از راه دور می باشد. درب های اتوماتیک شیشه ای مدل های متعددی دارند و از نظر سایز استاندارد هستند و قابلیت های زیادی دارند، درب اتوماتیک شیشه ای کشویی متداول ترین نوع درب شیشه ای اتوماتیک می باشد.
درب های اتوماتیک شیشه ایی براساس ظاهر درب به سه گروه تقسیم می شوند: درب های منحنی، تخت ساده و تخت تلسکوپی تقسیم نمود. بخش های تشکیل دهنده اپراتور درب اتوماتیک شیشه ایی در تمامی مدل ها یکسان می باشد.

 درب اتوماتیک شیشه ای، بهره برداری و تعمیر و نگهداری

سیستم درب های اتوماتیک، طبق مقرارات و استفاده از تجهیزات 1998 باید به صورت دوره ای مطاق با معیار  سریوس شوند این امر برای اطمینان از عملکرد بی خطر و بهره برداری کارآمد است.
 طبق bs 7036درهای برقی باید مطابق دستورات سازنده  توسط منخصصین مجاز سرویس شونده و رونوشت چک لیست نصب، آزمایش های تایید محل و بازرسی های سالانه باید نزد متخصصین مجاز و صاحب ساختمان یا مدیر آن نگهداری شود. انجمن تامیین کنندگان درب های اتوماتیک شیشه ای(adsa)  آزمونی را برای تایید، تنظیم نموده اند که نشان دهنده آگاهی مهندس سرویس یا نصاب از الزامات bs 7036 است.

بازرسی های تکنیسن مجاز

 پس از سیستم  درب های اتوماتیک شیشه ای، تست در محل و تایید آن باید توشط تکنسین مجاز صورت گیرد و سالانه توسط متخصصین مجاز بازرسی شوند تا از ایمنی و بهره برداری کارآمده آن اطمینان حاصل شود و اطلاعات مربوط به مکانیزم های و تعداد دفعات باز و بسته شدن درب اتوماتیک، میزان باز بودن درب اتوماتیک، مشخص و علایم فراز اضطراری ثبت شود.
 درب های کشویی اتوماتیک
 در برقی که دو یا چند لنگه دارد و در عرض ورودی حرکت می نمایند.
درب های اتوماتیک شیشه ای
درب های اتوماتیک شیشه ای درب ضد آب با کد باعث تکریم ارباب رجوع گردیده و حس خوشایندی در آنها به وجود می آورد در این نوع در واقع علت استفاده از شیشه و فریم های آلومینیومی و یا استیل زیبا به طراحان و دکورهای این امکان را می دهد تا بتوانند از این رو در رو در ساختمان های مسکونی اداری فروشگاه اماکن عمومی بیمارستانها هتل ها و غیر استفاده نماینداستفاده از این نوع درب ها به صورت چشمگیری در انرژی گرمایشی ورودی‌ها جلوگیری استفاده ازدزدگیرهای موی و یا لاستیکی بین فرمهای ما نفوذ گرد و خاک و حشرات و صدا به داخل اما که می گردد همچنین عدم وجود دستگیری در این در درب ها و  غیر تماسی بودن آنها تاثیر چشمگیری در جلوگیری از انتشار ویروس ها و میکروب ها و بیماری های واگیردار دارند. همچنین مصرف پایین انرژی و استحکاک پایین سازگاری با هر نوع دکوراسیون با حداقل ایجاد صدا کنترل تردد و عبور و مرور افراد نیز از دیگر مزایای استفاده از این درب ها می باشد برای این درب ها بیشتر مواقع  از شیشه های ۱۰ میلیمتری سکوریت ایجاد و استفاده می گردد ولی در صورت نیاز امکان بکارگیری شیشه های دو جداره  تا ضخامت ۲۰ میلیمتری نیز امکان پذیر می باشد.