آموزش نصب:

همکاران،دوستان و نو آموزان صنعت سلام

 در زیر یک سری پیش نیاز که هر نصاب درب اتوماتیک شیشه ای، کرکره برقی، جک پارکینگی باید بداند و بتواند انجام دهد رابرای شما توضیح میدهیم

  • آشنایی با ابزار های اندازه گیری متر، تراز، شاقول، شلنگ تراز
  •  آشنایی با فن جوشکاری
  •  آشنایی با برق و کمی الکترونیک

اگر شما این سه شرط را دارید میتوانید نصاب درب اتوماتیک شیشه ای - کرکره برقی وجک پارکینگی باشید.

آموزش نصب درب اتوماتیک

برای مثال نصب یک درب اتوماتیک شیشه ای لابل را توضیح می دهم:

ابتدا اندازه گیری

با متر عرض و ارتفاع دهنه ای که می خواهیم درب اتوماتیک شیشه ای را در آن جا نصب کنیم را از سه جا در عرض (بالا وسط پایین) اندازه گیری می کنیم.

همین کار را برای ارتفاع نیز انجام می دهیم اگر هر سه اندازه یکی بود که هیچ در غیر این صورت کم ترین اندازه را اوستا قرار می دهیم.

مثلا در عرض داریم 307 بالا 305 وسط و304 پایین کار ارتفاع هم همه جا یکسان 280 سانتی متر ابعاد سفارش ما می شود 304 * 280 که معمولا اینگونه عمل می کنیم یک قوطی پروفیل 40 * 80 را در ارتفاع 220 به صورتی که با کف هم تراز باشد نصب می کنیم حالا اندازه دهنه ما کامل شده است کف تا زیر قوطی 220 و عرض 304

برای محاسبه ارتفاع لت های ثابت 220 را من های 3 / 5 سانت می کنیم و برای محاسبه عرض هر لت متحرک 304 را تقسیم بر 4 می کنیم عدد بدست آمده را + عرض پروفیل ارتفا می کنیم.

برای محاسبه لت های ثابت از ارتفا یک سانت کم می کنیم و در عرض مثل لت متحرک عمل می کنیم.

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای لابل را تهیه و شیشه را سفارش می دهیم.

ریل اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای لابل را به اندازه سه متر برش می زنیم باید توجه کرد که مقطع قابل تعویض ریل درب اتوماتیک شیشه ای لابل را باید 8 سانت کوتاه تر از کل ریل برش زد جهت جا زدن راحت تر درپوش های پلاستیکی سر ریل در پشت ریل چند سوراخ با مته 8 ایجاد میک نیم ریل را روی قوطی 40 * 80 قرار داده و با پیچ سر مته بکسی 3 / 8 به قوطی نصب میکنیم نکته مواظب تسمه باشید که زخمی نشود.

قسمت تی شکل هنگر ها را جدا کرده و توسط لقمه به بالای لت های متحرک پیچ می کنیم بر روی هر لت دو هنگر نصب می شود آموزش تعمیرات برد درب شیشه ای برقی لابل ایتالیا در مرکز آموزش اوادر انجام می شود.

آموزش نصب

حالا قسمت تی شکل هنگر هارا به چرخ ها متصل می کنیم نیاز نیست پیچ ها زیاد محکم شود چون بعدا زمان رگلاز باید پیچ ها شل شوند.

اکنون زیر قوطی 40 * 80 پروفیل یو را با پیچ سر مته 4 یک سانت محکم می کنیم سپس پروفیل یو ارتفا را در راستای یو قبلی به صورت کاملا شاقول با پیچ یا چسب نصب می کنیم لت های ثابت را در دو طرف داخل یو ها جا می زنیم.

حالا درب اوتوماتیک شیشه ای ما شکل گرفته است اور لب هارا تنظیم می کنیم لت های متحرک را رگلاژ می کنیم تسمه گیر ها را روی دو هنگر وسطی پیچ می کنیم بعد از رگلاژ و زدن راهنمای کف لت های ثابت را با چسب و پیچ محکم می کنیم.

برقکشی ما اغاز می شود اصول برق کشی به این صورت انجام می شود اول برق شهر یعنی فاز و نول را به ورودی اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای نصب می کنیم مرحله دوم هر دیوایس نیاز به یک سیم منفی یا گراند یا Gnd دارد یک سیم مثبت یا 24 v یا vcc دارد با وصل شدن این دو سیم دیدایس ما روشن می شود مثل چشم رادار چشم خطی کلید دیجیتال کارت خوان انگشت خوان و بعد از روشن شدن دیوایس نوبت به وصل کردن دو سیم فرمان می شود این دو سیم به این صورت عمل می کنند توسط یک رله که در دیوایس نصب شده به یک دیگر وصل می شوند مثلا با وصل کردن سر دوسیم فرمان چشم رادار درب اتوماتیک شیشه ای درب ما یک بار باز و بسته می شود.

در چشم های درب اتوماتیک شیشه ای لابل اولوس 90 برای اکسز وان 6 سیم وجود دارد و برای اکسز 2 - 8 سیم سیم های طوسی که ورود برق دیوایس هستند را به کانکتور شماره 17 و 18 وصل میکنیم سر سیم های سفید چشم رادار درب اتوماتیک شیشه تی را با هم کوبل می کنیم و به کانکتور شماره یازده وصل می نماییم.

درب اتوماتیک هوشمند از جمله فعالیت های گروه صنعتی آوا می باشد.